8.Jeníkova špacírka

Osmá Jeníkova špacírka dostala název BRAMBOROVÝMI ŘÁDKY. Půjdeme 7. října - start v 9.00 hod u okrouhlické školy, což je tradičně první říjnová sobota. Tradicí se také stalo naše potkávání se sautomobilovou rallye, která teď každoročně křižuje silnice a silničky kolem Okrouhlice. Obce včetně Okrouhlice rallye podporují. 

Okrouhlice podporuje i naši špacírku. Pochodující turisté a rodiny s dětmi si však s rychlými auty moc nerozumí. Proto jsme museli také po seznámení se s trasou závodu změnit tu naši. Plánovali jsme pochod do Michalova statku v Pohledu. Představa, že budeme třikrát uskakovat závodním strojům nám za to nestála – a tak pochodujeme přes Babice do Broumovy Lhoty a po posilnění v populární hospůdce U atomu se obrátíme přes lesíky a pole mezi Volichovem a Babicemi zpět do Okrouhlice. Naše cyklistická část si pošlape svých 23 km vlastní trasou.

A bude následovat pohoštění u sokolovny, oblíbení heligonkáři a všeobecná zábava – tradičně s volbou nejzajímavější hole – špacírky.

 

Špacírka se blíží, přijďte všichni – třeba jen na kousek. Symbolicky. I to oceníme.

8. Jeníkova špacírka - pěší trasa8. Jeníkova špacírka - pěší trasa - Třetí podoba letošní Jeníkovy špacírky. Z bezpečnostních důvodů se potkáme s rallye pouze na zabezpečeném přechodu u sokolovny.

8. Jeníkova špacírka - cyklistická trasa8. Jeníkova špacírka - cyklistická trasa