13. Jeníkova špacírka - "Dobrý den, pane Reynku"

Třináctá Jeníkova špacírka proběhne dne 1.10.2022 a povede z Okrouhlice do Petrkova.

Datum:

"Dobrý den, pane Reynku"

Tak zněl titulek letošní špacírky. Zahájení akce proběhlo již potřetí v oblíbeném okrouhlickém místě jejího nejslavnějšího rodáka - v zahradě "Na skalce", kde se nachází také galerie a rodinné muzeum Jana Zrzavého. Úvodní řeč a zahájení špacírky provedl radní pro kulturu kraje Vysočina pan Mgr. Roman Fobeš a samozřejmě účastníky pozdravil také předseda spolku Jaroslav Šoupal.

Účastníci letošní špacírky - sešlo se jich letos na osmdesát - si v Okrouhlici mohli prohlédnout výstavu obrazů Mileny Hodboďové, také výtvarná díla v rámci výstavy Jan Zrzavý Refresh a následně se mohli vypravit přes Vadín, Klanečnou, Poděbaby až do deset kilometrů vzdáleného Petrkova.

Pro rodiny s dětmi byla v nedaleké Olešnici připravena venkovní výtvarná dílna s autorkou obrazů, členkou spolku Za záchranu rodného domu Jana Zrzavého Mílou Hodboďovou.

Letošní špacírka vybídla účastníky k tomu, aby se vydali oběma směry - jak z Okrouhlice do Petrkova (a zpět), tak z Petrkova do Okrouhlice. Jako každý rok proběhlo společné setkání u okrouhlické Sokolovny za doprovodu heligonek z Dolního města.